Elegancki look

Jak prawidłowo chodzić w szpilkach?

Przedstawicielki płci pięknej uwielbiają zakładać srebrne szpilki damskie. Obuwie dodaje im pewności siebie, a także sprawia, że kobiety czują się zdecydowanie atrakcyjniejsze. Nie wszystkie panie wiedzą jednak czym dokładnie się sugerować przy doborze wspomnianych butów. Jak powinno się chodzić w szpilkach?

Jakie szpilki wybrać?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wybranie właściwych szpilek jest najbardziej istotną kwestią procesu związanego z chodzeniem na wyższych obcasach. Kobieta powinna skupić się na tym, by buty pod żadnym pozorem nie uciskały stopy. Świetnym rozwiązaniem będzie przejście się po sklepie podczas przymierzania szpilek.

Można również zdecydować się na wykonanie kilku podskoków lub przysiadów. W ten prosty sposób kobieta będzie miała całkowitą pewność czy dany model jest funkcjonalny. Kobieta może także stanąć na jednej nodze w celu sprawdzenia równowagi.

Przedstawicielkom płci pięknej, które dopiero zaczynają swoją przygodę z chodzeniem w szpilkach rekomendowane jest zaopatrzenie się w niższe szpilki np. 5 cm. Kobieta może również na początku chodzenia na wyższych obcasach wybrać buty na słupku.

Jak ułatwić chodzenie na wysokim obcasie?

Należy mieć świadomość, że ćwiczenie stóp jest bardzo istotnym elementem ich profilaktyki. Kobieta powinna poświęcać na nie przynajmniej kilka minut dziennie. Warto wiedzieć, że ćwiczenia są zdecydowanie prostsze niż mogłoby się wydawać. Wystarczy bowiem zwijanie palcami ręcznika lub koca, krążenia stopą czy wspinanie się na palce.

Warto wiedzieć, że wymienione ćwiczenia można bez żadnego problemu wykonywać leżąc lub siedząc. Świetnym rozwiązaniem będzie dołączenie rozciąganie ścięgna Achillesa czy mięśni łydek. Koniecznie należy zaznaczyć, że tak proste ćwiczenia nie tylko nie będą wymagały od pań większego wysiłku, ale również wzmocnią mięśnie.