sneakersy z diamentami
Buty sportowe

Wiosenne sneakersy

Modne sneakersy damskie to obuwie uniwersalne i ponadczasowe. Teoretycznie sportowe, choć tak naprawdę sprawdzi się do każdej stylizacji i coraz częściej jest wykorzystywane nawet przy nieco bardziej eleganckich strojach.

Prawy czy lewy?

Historia sneakersów sięga połowy XVIII wieku. Pierwsze tego typu buty pojawiły się w Wielkiej Brytanii i w pierwotnym zamyśle miały stanowić obuwie plażowe.

Pierwsze sneakersy posiadały gumową podeszwę i były dość prostej budowy, bez jakichkolwiek elementów zdobiących czy wielobarwności. Posiadały jednak jedną cechę, która może się wydać dziwna czy wręcz abstrakcyjna w dzisiejszych czasach: nie umieszczono w nich żadnej formy rozróżnienia buta lewego od prawego… Ciekawie? Być może. Nietypowo? Na pewno. Czy wygodnie? Raczej nie…

Boom na sneakersy

Odkąd powstały, sneakersy przeszły szereg przemian oraz modyfikacji, aby wreszcie dotrzeć do lat 50-tych XX wieku, kiedy to w Stanach Zjednoczonych nastolatkowie zakochali się w nich bez pamięci. Właśnie wtedy rozpoczęła się ogólnoświatowa moda na te buty i trwa ona po dziś dzień.

Obecnie można kupić sneakersy na wiosnę wielu różnych marek, a zestawienie tych butów z sukienką czy spódnicą nie powoduje już dziwnych spojrzeń osób dookoła.

Obuwie uniwersalne

Sneakersy są obuwiem, które sprawdzi się do dosłownie każdej stylizacji. Założone do jeansowej kurtki i spodni nadadzą sportowego wyglądu, a ubrane do kwiecistej, letniej sukienki – sprawią, że stylizacja nabierze pazura i z pewnością zwróci uwagę otoczenia.

Sneakersy DeeZee są uwielbiane przede wszystkim za wygodę, bowiem dzięki swej budowie pozwalają na naprawdę długie spacery bez budzenia dyskomfortu – co daje im znaczną przewagę nad obuwiem na obcasie.